Sport Bar NA OLYMPII, klubová restaurace AFK OLYMPIA Šeberov
cara
cara
cara
Dnes 20. 01. 2022
má svátek Ilona,
zítra Běla


symbolÚVOD
symbolNÁPOJOVÝ LÍSTEK
symbolJÍDELNÍ LÍSTEK
symbolPRONÁJEM HŘIŠTĚ
symbolKONTAKT

OTEVÍRACÍ DOBA
Otevřeno po dobu akcí v areálu A.F.K. OLYMPIA Šeberov a dále po dohodě se správcem areálu.

Vinný lístek - Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě. Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837. Technické řešení sklepních prostor, které si můžete prohlédnout, zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů Celsia a prostředí ideální pro výrobu a zrání vína v sudech.

Nynější společnost vzniká v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic společnosti, jejichž poloha je zachována již po staletí, je 230 ha vinic. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.

V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici. Společnost byla v lednu roku 2006 certifikována podle normy ISO ČSN EN 9001, která zajišťuje dodržování požadavků tak, aby se jakost výrobků, které firma dodává na trh, stále zlepšovala a byla kontrolována. Dále pak podle normy ISO ČSN EN 14001, která zajišťuje zavedení a udržování takových postupů, které jsou šetrné k přírodě a životnímu prostředí.

Vinné sklepy Lechovice se pyšní největší rozlohou vlastních vinic ve Znojemské vinařské oblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem.

Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií, odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení. Kvalitní způsob lahvování nám zajišťuje moderní plnicí linka. Naše velkokapacitní klimatizované sklady umožňují dozrávání vína v lahvích ještě před expedicí.Rozlévaná vína jakostní

Veltlínské zelené 2 dcl30,- Kč
Pomalu a pozdně zrající odrůda se vyznačuje jemně kořeněnou, ve znojemské oblasti až hořkomandlovou chutí, mírně medovou vůní a typickou nazelenalou barvou.
Podává se k tvrdým sýrům, mořským rybám, řízkům, dušenému kuřeti, kachně, huse a pečeným játrům.

Muller Thurgau
2 dcl30,- Kč
Víno zelenkavě žluté barvy s jemně muškátovým až vanilkovým buketem. Pro nižší obsah kyselin a harmonickou chuť je víno velice oblíbené.
Vhodně doplňuje veškeré ryby, telecí maso, krůtu, zeleninové polévky a bílé měkké sýry.

Frankovka
2 dcl30,- Kč
Barva granátově červená. Víno obsahuje dostatek kyselin, které dodávají vínu skvělou svěží chuť.
Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, kachně nebo ke kořeněným úpravám mas.

Modrý portugal
2 dcl30,- Kč
Náleží do nové řady exkluzivních cizokrajných vín. Suché červené víno jemné lahodné až květinové chuti bez výraznějšího obsahu kyselin a trpkého taninu, a proto je sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.

další .....

AFK Olympia Šeberov
AFK Olympia Šeberov

AZ MARKET LLC

EUROPE TRAVEL AGENCY
EUROPE TRAVEL AGENCY

INTERNETOVÝ PRODEJ

cara
Sport Bar NA OLYMPII - klubová restaurace AFK OLYMPIA Šeberov
K Hrnčířům 174, 14900 Praha 4 - Šeberov